Klasisk og superlækker herrestøvle fra Odiin i lækkert skind. Støvlen har blå snøre, hvilket danner en flot kontrast. Den har adskillige fine detaljer i blåt og brunt og med snake look på siderne. Den er foret med skind og har en ekstra blød skinddæksål med ekstra svangstøtte. Let ydersål i PU.
Produktinfo
MærkeOdiin
FarveBrun
Forings beskrivelseSheep
MaterialeSkind
Varenummer5419500330
Størrelser40 - 46
SålGummi
Ofte stillede spørgsmål
Hvor lang er leveringstiden?
Vi leverer din ordre inden for 1-3 hverdage efter din bestilling.
Leveringsomkostningerne varierer afhængigt af, om du vælger levering til en Skoringen-butik, pakkeshop eller din privatadresse. Vi tilbyder gratis levering til GLS pakkeshops i Danmark ved køb over 499 kr. (undtagen Færøerne og Grønland).
Hvordan returnerer jeg en vare købt på Skoringen.dk?
Du kan vælge at returnere varen direkte til vores webshop ved at benytte den vedlagte returlabel og returformular i din faktura, eller du kan besøge din nærmeste Skoringen-butik med din faktura.