Smart og stilsikker Odiin herreloafer i et flot skinnende materiale. Skoen har et spænde ovenpå foden. Dette spænde er fastgjort med elastik, så pasformen bliver mere fleksibel. Indvendig er den foret med skind. Dæksålen er ligeledes skind og skoen har ekstra svangstøtte. Ydersålen er gummi. Modellen findes også i sort.
Produktinfo
MærkeOdiin
FarveBrun
Forings beskrivelsePigskin
MaterialeSyntet
Varenummer1219100230
Størrelser39 - 46
SålGummi
Ofte stillede spørgsmål
Hvor lang er leveringstiden?
Vi leverer din ordre inden for 1-3 hverdage efter din bestilling.
Leveringsomkostningerne varierer afhængigt af, om du vælger levering til en Skoringen-butik, pakkeshop eller din privatadresse. Vi tilbyder gratis levering til GLS pakkeshops i Danmark ved køb over 499 kr. (undtagen Færøerne og Grønland).
Hvordan returnerer jeg en vare købt på Skoringen.dk?
Du kan vælge at returnere varen direkte til vores webshop ved at benytte den vedlagte returlabel og returformular i din faktura, eller du kan besøge din nærmeste Skoringen-butik med din faktura.