Hummel Busan sneaker præsenterer en old school tennis-inspireret, slank silhuet. Overdelen, lavet af imiteret skind, kombineret med et behageligt tekstilfor. De regulerbare snørebånd giver mulighed for en individuel tilpasning til fødderne, sikrende optimal pasform. Den udtagelige memory-form indersål, belagt med tekstil, øger komforten og tilføjer en ekstra lag af personlig tilpasning. Med lette ydersåler i gummi opnår skoen en god fleksibilitet, der fremmer naturlig bevægelse. En kombination af materialer og funktioner, der skaber en alsidig sneaker til enhver lejlighed.
Leveringsomkostningerne varierer afhængigt af, om du vælger levering til en Skoringen-butik, pakkeshop eller din privatadresse. Vi tilbyder gratis levering til GLS pakkeshops i Danmark ved køb over 499 kr. (undtagen Færøerne og Grønland).
Hvordan returnerer jeg en vare købt på Skoringen.dk?
Du kan vælge at returnere varen direkte til vores webshop ved at benytte den vedlagte returlabel og returformular i din faktura, eller du kan besøge din nærmeste Skoringen-butik med din faktura.