Denne model er lavet af lækkert læder, som er lavet i ECCO’s egne garverier. Snørebånd sikre et godt fit. Letvægtssål giver støddæmpning og fleksibilitet ved hjælp af den innovative ECCO FLUIDFORM Direct Comfort-teknologi. Foret i luksuriøst læder og udstyret med en udtagelig indersål i læder. En ydersål i gummi giver god stabilitet og en skridhæmmende effekt.
Leveringsomkostningerne varierer afhængigt af, om du vælger levering til en Skoringen-butik, pakkeshop eller din privatadresse. Vi tilbyder gratis levering til GLS pakkeshops i Danmark ved køb over 499 kr. (undtagen Færøerne og Grønland).
Hvordan returnerer jeg en vare købt på Skoringen.dk?
Du kan vælge at returnere varen direkte til vores webshop ved at benytte den vedlagte returlabel og returformular i din faktura, eller du kan besøge din nærmeste Skoringen-butik med din faktura.